sadsad x
asdasd
2f590da6-dfab-4f7b-b180-49b3ebda9066.jpg (37 KB)

En güzel kokan kolonyalar yine Güzeltenim aracılığıyla sizlere ulaştırılmaktadır. Bu konuda İxora kolonya çeşitleri her gün ferah ve huzurlu bir ortam sağlayacaktır. Kategorimizde birbirinden farklı içeriklerle üretilen kolonyaları incelerken, uygun fiyatlarla bu ürünlere sahip olmanın mutluluğunu da yaşayabilirsiniz. Zeytin yağlı kolonyalardan, mandalinalı kolonyalara, ıhlamur çiçekli kolonyalardan incir kolonyalarına kadar aradığınız her çeşit ürünü Güzeltenim sayesinde sipariş edebilirsiniz.

Kolonya Tarihçesi

Kolonya, 18. yüzyılın başlarında Almanya’nın Köln kentindeki bir parfümcü tarafından icat edilmiştir. Bu icatla beraber farklı rivayetlerin de olduğu bilinmektedir. İlk rivayette, yaşam suyu olarak adlandırılan alkolün, 1600’lü yıllarda içki olarak tüketilmesi ele alınmıştır. Bu dönemde aromalı kokularda ciddi bir rağbet yaşanırken İtalya, Fransa ve Macaristan’da kolonya ile ilgili gelişmeler devam etmiştir.

İtalya’da eczacı olan Giovanni Paolo’nun 1709 yılında Macaristan Kraliçesi Elizabeth adına ürettiği Macar Suyu adı verilen karışımda birçok ürün kullanılmıştır. Biberiye, portakal, limon ve bergamot karışımıyla yeni bir koku icat eden Paolo daha sonra Köln’de yeni bir koku oluşturmuş ve üretmeye başlamıştır. Osmanlı dönemindeki kolonya kullanımı ise II Abdülhamit zamanında başlamıştır. İlk yerli kolonya üretimi de 1882’de Ahmet Faruki tarafından gerçekleştirilmiştir.

Kolonya ile Parfüm Arasındaki Farklar

Bilinen en eski parfüm çeşitlerinden olan kolonya, 18. yüzyıl itibariyle tüm dünyada kullanılmaya başlanmıştır. Bu noktada kolonyayı parfümden ayıran bazı özellikler de ortaya çıkmıştır. Bu fark her iki üründe bulunan etil alkol oranına göre değişmektedir. Parfümde yüzde 25 oranına kadar etil alkol bulunurken, kolonyada bu oran yüzde 3’e kadar düşebilir. Özel bir kolonya üretimi gerçekleştiren İxora markası, cilde herhangi bir zararı bulunmayan parfüm kolonyalarıyla hizmet sunarken, Güzeltenim aracılığıyla bu ürünleri sizlerle paylaşmaktadır.

İxora kolonyaları içerik olarak limon, zeytin, Paris gecesi, tütün, nostaljik, incir, yeşil çay, mandalina ve ıhlamur çiçeği gibi farklı esanslardan üretilmektedir. Haliyle kolonya satın almak isteyenler ilk olarak İxora kolonya çeşitlerini incelemelidir.

Parfümlerde etil alkol oranı bazı özel üretimlerde yüzde 50 oranına kadar çıkabilmektedir. Ayrıca kolonyadaki alkol miktarı da derecesini belirlemektedir. Örneğin, 80 derecelik üretimlerde 880 ML’lik etil alkol bulunur. Ancak kolonya parfüme göre çok daha ferahlatıcıdır. Kullanıldıktan sonra buharlaşma özelliğine sahip olan alkol molekülleri cilde serinlik verirken çevreden ısı çekmektedir. Keskin kokusu ise ayıltıcı etkiye sahiptir. Bu nedenle bayılanların limon kolonyasını burnundan çekmesi, kişinin ayılmasını sağlamaktadır.

Güzel Kokan İxora Kolonya Çeşitleri

Tarih boyunca toplumumuzda önemli bir yeri olan kolonya cilt üzerinde birçok faydayı beraberinde getirmektedir. Serinletici etkisi nedeniyle oldukça ferahlamamızı sağlayan kolonyalar aynı zamanda beyni uyaran önemli içeriklerden üretilmiştir. Genelde limon kolonyasının rağbet gördüğü günümüzde artık farklı aromalarla üretilen ürünler de bulunmaktadır. Tamda bu noktada İxora kolonya çeşitlerini inceleyebilir ve anında sipariş verebilirsiniz.

Cilt yüzeyindeki mikropların arındırılmasını sağlayan kolonya aynı zamanda cildi yumuşatmaktadır. Tahriş veya kesik bölgesine sürüldüğünde ise bölgeyi mikroplardan temizlemektedir. Elbette kolonyanın göz için kullanılması çok sakıncalıdır. Aynı durum ağız yoluyla kullanılan kolonyalar için de geçerlidir.

Kalıcı Kolonya Çeşitleri

İxora kolonya güzel kokmakla beraber kalıcı bir etkiye sahiptir. Bu yüzden gündelik kullanımlara uygun olarak üretilmiştir. Nostaljik kokuları sevenler için özel olarak üretilen bu kolonya çeşitleri, Güzeltenim farkıyla ve uygun fiyatlarla sizlere ulaştırılmaktadır. Seçeceğiniz kolonya türüyle birlikte anında sipariş verebilir ve ürüne sahip olabilirsiniz. Günümüzde İxora kolonya kullanıcılarının pek çok platformda üründen memnuniyetle bahsettiğini söylemek mümkündür. Çünkü bu kolonyalar parfüm etkisi sayesinde uzun süre kalıcılığını ve ferahlığını korumaktadır.

 

Sırala
Görünüm:
Toplam 10 ürün görüntüleniyor.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.